Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku Gospodarstwa Agroturystycznego „u Michasi”.

 1. W ramach działalności rolniczej prowadzimy amatorski połów ryb.
 2. Wędkowanie na łowisku w Gospodarstwie Agroturystycznym „u Michasi” dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem i ustaleniu warunków wędkowania z gospodarzem łowiska.
 3. Do korzystania z łowiska nie jest wymagana karta PZW. Metody połowu ryb zgodnie z regulaminem PZW.
 4. Bezpośrednio po przybyciu należy ustalić warunki wędkowania z gospodarzem łowiska.
 5. Wędkować wolno przy użyciu maksymalnie dwóch wędek.
 6. Gospodarz łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku, a także zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
 7. Na łowisku zabrania się:
  - nadużywania alkoholu, głośnego zachowywania się
  - przetrzymywania w worku(siatce) ryb
  - zaśmiecania terenu łowiska, linii brzegowej i zbiornika
  - wycinania, łamania drzew, roślin, krzewów, itp.
  - parkowania samochodów przy łowisku jednakże dopuszcza się możliwość dojazdu samochodem na stanowiska celem wypakowania sprzętu
  - używania plecionki jako głównej linki
 8. Na łowisku należy:
  stosować haczyki bezzadziorowe.
  - posiadać duży podbierak i matę karpiową
  - posiadać i stosować preparat dezynfekujący rany ryb po ukłuciach haczyka
  - w przypadku burzy niezwłocznie złożyć wędki i zakończyć łowienie.
  - złowione ryby po delikatnym wypięciu jak najszybciej z powrotem wypuścić do akwenu, ryb tych nie wolno przetrzymywać w workach karpiowych ani też różnego rodzaju siatkach. Czynność ta może nastąpić po uprzednim zważeniu i ewentualnej sesji fotograficznej(trwającej max. 5min) w pozycji bezpiecznej (nie stojąc)
  - wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie po zakończeniu wędkowania 
  - zabierać śmieci ze sobą
 9. Korzystając z łowiska wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie przez gospodarza łowiska kontroli  rzeczy osobistych w momencie podejrzenia złamania regulaminu łowiska(to jest kradzieży ryb).
 10. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich, którzy w pełni ponoszą za nich odpowiedzialność.
 11. Gospodarz agroturystyki służy pomocą w zakresie wskazania miejsca połowu oraz odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące regulaminu połowu.

Osoby które dopuszczają się kradzieży i kłusownictwa ryb podlegać będą
konsekwencjom karnym wynikającym z przepisów prawa karnego. Teren łowiska jest monitorowany. Za kradzież ryb obowiązuje kara finansowa 1000 zł od każdego kilograma przywłaszczonej ryby oraz natychmiastowe usunięcie łowiącego z terenu łowiska. Próba kradzieży wyklucza możliwość ponownego odwiedzenia naszego łowiska.

Łowienie ryb